Oskar Brázda na výstavě impresionismu

Jednu z nejkrásnějších výstav posledních let mohli milovníci umění spatřit od 6. 10. 2017 do 6. 1. 2018 v Jízdárně Pražského hradu pod názvem "Světlo v obraze: český impresionismus - Inspirace blízké i vzdálené", kterou pořádala Kancelář prezidenty republiky, Správa Pražského hradu a SVU Mánes.

Vrcholné dílo Piera Francesca Cittadiniho zvaného il Milanese v české sbírce

Významný malíř italského baroka Pier Francesco Cittadini se narodil v roce 1613 v Miláně, kde se vyučil malířství u jednoho z hlavních představitelů lombardské malby Daniele Crespiho (1598 – 1630).

Medailonek: Tony Robert Fleury

Představitel klasické francouzské akademické malby je po letech znovu uznáván jako velký malíř jedné francouzské epochy.

Představujeme: Malíř Francois Zdeněk Eberl

V roce 2017 jsme si připomněli 130. výročí narození česko – francouzského malíře, nositele francouzského Řádu čestné společnosti. Vystavoval v renomovaných pařížských galeriích a v Monaku. V Monaku také přečkal II.světovou válku a poté se vrátil do Paříže, kde žil až do své smrti v roce 1962.

Zahájena výstava malířky Ewy Nemoudry

Ve čtvrtek 25. května jsme zahájili výstavu obrazů osobité malířky polského původu Akad. arch. Ewy Nemoudry.

Vychází nové číslo magazínu Listy Umění

Představujeme Vám jarní číslo kulturního sborníku Listy umění, který tentokrát přináší třeba vzpomínku na největšího českého ilustrátora Adolfa Borna.

Významné portréty malíře Oskara Brázdy v italských státních sbírkách

Nejvýmluvnějším svědectvím o úspěšné čtrnáctileté umělecké kariéře Oskara Brázdy jsou počty děl, které zde zanechal. Dnes registrujeme celkem 7 uměleckých děl v italských státních sbírkách, 9 v soukromých galeriích.

Křest nového CD operní zpěvačky Markéty Mátlové - Perfect Day

Galerie Petra Brandla není jen místem, kde se můžete potkat nebo případně zakoupit umělecké dílo. U nás se též potkávají obrazy známých mistrů s krásnou hudbou.

Seznamte se s díly současných francouzských malířů

Milí přátelé, po nějaké době máte opět možnost seznámit se s díly několika současných francouzských umělců, a to přímo v naší galerii.

Vlastníte umělecké dílo
a chcete ho prodat
v naší galeri?